Is een trajectvergunning nodig voor operationele transporten door de tunnels (als deel van het hoofdwegennet)?

De havenvoertuigen die tijdens een verplaatsing gebruik maken van de tunnels, dienen te voldoen aan Artikel 32 bis van het Technisch reglement van 15 maart 1968. Ze hebben geen bijkomende trajectvergunning nodig.

 

Om de voorwaarden te bepalen van transporten met afwijkende dimensies (bv. massa > 44 ton), is op vraag van de tunnelbeheerders een studie/risicoanalyse opgestart naar de voorwaarden waaronder havenvoertuigen gebruik kunnen maken van de Liefkenshoektunnel en de Tijsmanstunnel. Deze studie werd nog niet volledig gefinaliseerd naar conclusievorming.

 

In afwachting hiervan zal het gebruik van de tunnels ingevolge de constellatie van hun op- en afritten beperkt worden tot de voorwaarden gesteld in artikel 32 bis van het Technisch reglement van 15 maart 1968.

Meest gezocht