Port of Antwerp-Bruges biedt voor elk product dat een temperatuur gecontroleerde behandeling vraagt, een onafgebroken 'cold chain'. Van vers fruit tot lifescience & healthcare producten. Bederfbare goederen reizen op vele manieren de wereld rond. In containers of via roll-on / roll-off vrachten, in bulk of koelschepen... Daarom bevindt zich in het  havengebied een groot aanbod aan installaties voor het ontvangen, behandelen en opslaan van deze goederen.

Lifescience & healthcare

Port of Antwerp-Bruges is de eerste maritieme haven wereldwijd die in de gehele logistieke keten opereert onder de norm van de Europese GDP regels.

Lees meer

Perishables

Korte transittijden en ervaren dienstverleners maken van Port of Antwerp-Bruges de belangrijkste perishables haven van Europa.

Lees meer

Onbeperkte opslag

Port of Antwerp-Bruges biedt altijd een oplossing op maat voor jouw product, ongeacht de specifieke opslagvereisten. Er is meer dan 63 000 miljoen m² aan temperatuur gecontroleerde magazijnen voor opslag van je delicate perishables of lifescience & healthcare producten ter beschikking. Zowel gecertificeerde ruimtes op kamertemperatuur als koelruimtes en diepvriezers.

Zeebrugge is de verdeelhaven voor Zespri kiwi's in Europa. Elk jaar komen tussen mei en oktober 120 000 ton Zespri kiwi's, of 1,5 miljard stuks, aan. Die worden in het pakstation van Belgian New Fruit Wharf verpakt en verdeeld naar de West-Europese markt.

view kranen CSP Zeebrugge

Efficiënte douane- en voedingswareninspecties

De haven is uitgerust met ultramoderne inspectieposten om douane- en voedingswareninspecties uit te voeren op dezelfde plek. Deze posten hebben een vergunning om bijna alle soorten dierlijke en plantaardige goederen te controleren. Afhankelijk van het soort product hebben ook de koelmagazijnen in de haven een vergunning om voedingswareninspecties uit te voeren op hun terrein.

De aanwezigheid van de Belgische douanediensten en het Federaal Agentschap voor de Veiligheid van de Voedselketen (FAVV) zorgt voor een correcte en betrouwbare service.

 

De grensinspectieposten zorgen voor een snelle afhandeling van inspecties binnen het havengebied. Openingsuren zijn iedere werkdag van 6u tot 22u en voor FAVV van 7u tot 18u. Gebruikers zijn welkom binnen deze uren voor het aanmelden van een inspectie zonder voorafgaande afspraak.

Lees meer

Perishables

Port of Antwerp-Bruges beschikt over een groot aantal troeven op vlak van perishables logistiek. De korte transittijden en de ervaren dienstverleners maken van Port of Antwerp-Bruges de belangrijkste perishables haven van Europa.

First port of call voor verbindingen vanuit LATAM

Antwerpen ontvangt jaarlijks miljarden bananen bestemd voor de Europese markt. Deze worden aangeleverd vanuit verschillende overzeese landen. Bananen en ander tropisch fruit zijn onder andere afkomstig uit Latijns-Amerika (LATAM).

 

Om een snelle levering te garanderen op de consumptiemarkt is Antwerpen de eerste aanloophaven in Europa voor verschillende diensten die varen op Zuid-Amerika. Het fruit wordt gelost en snel geleverd op de markt via vrachtwagen, spoor of binnenvaart.

Korte transittijden landinwaarts

Voor perishables zijn korte transittijden cruciaal. Port of Antwerp-Bruges zorgt voor kortere transittijden. Dit vergroot je concurrentievoordeel. De producten bereiken sneller de markt, tegen een voordeligere prijs.

 

Perishables worden in minder dan een uur van het schip geladen. Binnen de 24 uur worden de producten met de koelwagen naar de supermarkt gebracht. Via real-time informatie over de temperatuur en locatie van elk product verhogen de bedrijven de transparantie in de logistieke keten.

Verbonden met de wereld

Dichtbij de Europese consumenten, productiecentra en versmarkten. Rechtstreekse verbindingen met meer dan 1 000 havens wereldwijd.
 

De goederenbehandelaars zetten in op state-of-the-art materiaal voor de behandeling en opslag van vracht, en beschikken over opslagfaciliteiten aan de waterkant. Combineer dit alles met geïntegreerde douane- en voedingswareninspecties.

Een grote toegevoegde waarde

Stuffen en strippen van containers. Sorteren, orderpicking, kwaliteitscontrole, belevering... Het zijn maar enkele van de handelingen die onze ervaren dienstenleveranciers bieden. Hun toegevoegde waarde houdt rekening met jouw specifieke behoeften bij de behandeling van perishables. 

Importeer jij perishables van LATAM naar de EU?

Voor perishables laat Port of Antwerp-Bruges niets aan het toeval over. Behandeling, koeling, verpakking, transport... Alles om jouw perishables vers te leveren bij de consument.

Afstanden naar de Europese consumptiecentra, in kilometers

TOTANTWERPENHAMBURGROTTERDAM
FRANKRIJKRungis366903456
Chateau Renard4901023620
Bordeaux93814751028
Perpignan122015801311
NEDERLANDVenlo151409191
Barendrecht865019,2
Amsterdam16046877
DUITSLANDDuisburg179378223
Keulen222413282
Ludwigshafen424570502
Frankfurt413489475
München780769842
ZWITSERLANDBasel623811725

De Vlaamse Visveiling

De Vlaamse Visveiling ligt in het hartje van het Zeebrugse havengebied. Dagelijks streeft deze private onderneming naar een harmonie tussen vraag naar en aanbod van verse wilde vis tegen democratische prijzen voor koper én verkoper. Dankzij de Vlaamse Visveiling bereikt jaarlijks meer dan 17 miljoen kg verse vis liefhebbers uit alle hoeken van Europa. Hierdoor staat de groothandel in de top 5 van zijn sector!

Distributie van miljarden vaccins vormt een enorme logistieke uitdaging. Port of Antwerp-Bruges werkt hiervoor samen met partners binnen het World Economic Forum. Zo bereiken we ook de bevolking in minder ontwikkelde landen.

Jacques VandermeirenCEO Port of Antwerp-Bruges
CEO Port of Antwerp-Bruges

Lifescience & Healthcare

Eerste haven wereldwijd met GDP-richtlijnen

Lifesciences en healthcare producten vragen om een specifieke behandeling tijdens de distributie.

Port of Antwerp-Bruges is de eerste maritieme haven wereldwijd die in de gehele logistieke keten opereert onder de norm van de Europese GDP* regels.
 

*GDP (Good Distribution Practice) is een systeem voor kwaliteitswaarborg. De kwaliteit van lifescience en healthcare producten zoals medicijnen, bloedplasma, vaccins en medisch materiaal blijft op deze manier gehandhaafd tijdens het distributieproces.

 

 

Wat zijn de voordelen voor de behandeling van lifescience en healthcare producten? Volg stap voor stap de unieke logistieke flow van een reefercontainer van onze deepseaterminal naar zijn overzeese bestemming:

Zeevervoer complementair met luchttransport

Port of Antwerp-Bruges brengt de verkeersstromen van alle vervoerswijzen samen, mét behoud van hoge kwaliteitsnormen. De containerterminals zijn 24/7 open om goederen te ontvangen en te behandelen. De laatste kilometers leg je trimodaal via trein, vrachtwagen of binnenvaartschip af.

Brussels Airport, de eerste CEIV-gecertificeerde luchthaven ter wereld, ligt op minder dan 1 uur rijden. Extra voordelen van maritiem transport:

 

  • kostenefficiënte oplossing
  • garandeert een stabielere temperatuurketen
  • meest duurzame overzeese transportmodus
Herbekijk het lifesciences & health webinar

Port of Antwerp-Bruges spreekt de taal van de lifescience en healthcare sector

Magazijnen van de gespecialiseerde logistieke dienstverleners beantwoorden volledig aan de GDP-richtlijnen voor de opslag en distributie van lifescience en healthcare producten. Ze bieden onder andere temperatuur gecontroleerde opslagmogelijkheden. 
 
Bovendien zijn de magazijnen regelmatig onderhevig aan strenge audits. Op deze manier garanderen de dienstverleners dat hun magazijnen conform de richtlijnen zijn.

Digitalisatie en big data voor een transparante logistieke keten

Onze bedrijven werken technologische tools uit om meer visibiliteit te bieden in de logistieke keten. Zo wordt data van remote container management voor reefers optimaal gebruikt om proactief oplossingen te zoeken en de supply chain te optimaliseren.

Gerelateerde donwloads

Brochure Supply Chain

1/2/2022
Shipping medical or critical health and life science cargo? Discover how, for UCB Pharma, working with Port of Antwerp positively impacted overall shipping costs, sustainability goals, quality of cargo monitoring during shipping and cargo conditions like temperature.

The air-to-sea modal shift: een case study

7/4/2022
Shipping medical or critical health and life science cargo? Discover how, for UCB Pharma, working with Port of Antwerp positively impacted overall shipping costs, sustainability goals, quality of cargo monitoring during shipping and cargo conditions like temperature.
Download

Contacteer onze experts

Tineke van de Voorde
Tineke Van de Voorde

Accountmanager

Philippe_Beaujean_4406_2019
Philippe Beaujean

Shippers & Forwarders Manager

Ingrid Vanstreels

Business Development Advisor

Dit vind je misschien ook interessant

Meest gezocht